Durant els dies de la Biosfira, també es realitzaran tallers i activitats com, per exemple, tallers de reciclatge, tallers de cuina amb ingredients ecològics, risoteràpia, meditació, pilates, ioga, shiatsu, etc. 

Photocall amb la terra.

 

La Ribera en bici

 

Divendres de 19h a 20h

''Sessió de ioga per parelles.''

 

Beatriz González

 

Divendres de 19h a 20h

''Anomateràpia emocional.''

 

Beatriz Llaosa

 

Verdenautas

Divendres de 19h a 20h

‘‘Diversity Workshop’’

 

Mai Hidalgo

 

Divendres de 19h a 20h

 

 

 

 

‘‘Tints tèxtils naturals'’

 

Grup Orígens

 

Disssabte  a les 10h

 

‘‘Alimentació per a les diferents estacions.’’

 

Eva Latorre

 

Dissabte de 11h a 12:00h

 

‘‘Ús tradicional de les plantes.’’

 

Consuelo Zacarés

 

 

 

Dissabte de 12h a 13h

 

‘‘Entrenament per a la tercera edat.’’

 

Omar Vargas

 

 

Dissabte de 12h a 13h

 

 ‘‘Hatha Ioga'’

 

Dánae Rodríguez

 

 

Associació Libèl.lules Activitats

 

Dissabte a les 13h.

‘‘Elaboració de perfums naturals.'’

 

Beatriz Llaosa

 

Verdenautas

 

Dissabte de 17h a 18h

 

‘‘Fabricació amb material reciclat de colmenes de abelles.'’

 

Diego Pur

 

Dissabte de 17h a 18h

 

 ‘‘Creació d'accessoris sostenibles.'’

 

Jose Luís Alemany

Dissabte a les 18h-19h

 

‘‘Troba't a tú mateix.'’

 

Ana Auñón

ACAPIVAIC

 

Dissabte de 19h a 20h.

 

 ‘‘Tractament d'hèrnies discals.'’

 

Jose Tomás Córcoles

 

Dissabte de 19h a 20h.

 

 ‘‘Classe de meditació.'’

 

Salva Iñigo

 

Diumenge de 11-13.30h

 

 ‘‘Elaborar boles de llana cardada natural i/o tintada.'’

 

Marta Vilar

 

Niu de Tendressa.

Diumenge de 10-11.30h

 ‘‘Ioga per a xiquets i pares.'’

 

Vicent Ordaz

 

Diumenge de 10-11.30h

 

 ‘‘Sessió de Ioga, despertant la nostra vitalitat.'’

 

Fèlix Marinero

 

Diumenge de 12h a 13h

 

 ‘‘Improvisant un món.'’

 

Salvador Espinosa

 

Associació Libèl.lules Activitats

 

Diumenge de 11-13.30h

 

 ‘‘Shiatsu, com pot ajudar-te?'’

 

Sergio Cárdenas

 

Director de l'escola de Shiatsu Hara Do

 

Diumenge de 13h a 14h

‘‘Elaboració de ninots de falla amb cartró i materials no contaminants.'’

 

Jordi Carrascosa

 

 

Dissabte de 12h a 13h

 

‘‘Entrenament per a la tercera edat.'’

 

Omar Vargas

 

Dissabte de 17h a 18h

 

‘‘Relaxació  profunda curativa amb bols.'’

 

Edgar Mollà

 

Sivaraj Ashram

 

Dissabte de 18- 19h

 

 ‘‘Master Class de Zumba.'’

 

Juanpe Cubbá

 

Diumenge de 10-11.30h

 

 ‘‘Cosmètica natural, sòlida sense residus.'’

 

Consuelo Zacarés

 

Diumenge de 10-11.30h

 

 ‘‘Elaborar bolquers de tela.'’

 

Sonia Sanchis

 

Diumenge de 12h a 13h

 

 ‘‘Com saber el poder de l'alimentació en la teua salut?'’

 

Myriam Restrepo.

 

Consultora macrobiótica

 

Diumenge de 13h a 14h

 

 ‘‘Sabons artesanals amb propietats per a la pell.'’

 

Consuelo Zacarés

 

 

 

Diumenge de 17h a 18h

 

 ‘‘Sessió de ioga, reconnectant amb la tranquil.litat.'’

 

Félix Marinero

 

Diumenge de 17h a 18h

 

 ‘‘Classe de meditació'’

 

Salva Iñigo

 

Diumenge de 18h a 19h

 

 ‘‘Berenar familiar saludable'’

 

La Vall de la Casella, COOP. V

 

 

Diumenge de 18h a 19h